7 Prostych Metod Aby skorzystać z kolektorów słonecznych - Fotowoltaika Portal

panele słoneczne wrocław

Oszczędność z zainstalowania fotowoltaiki

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku mieszkalnego może się okazać niezwykle opłacalną inwestycją, zwłaszcza przy rosnących cenach za prąd elektryczny. Montaż paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić naw

7 Prostych Metod Aby skorzystać z kolektorów słonecznych - Fotowoltaika Portal panele słoneczne wrocław
et do kilku tysięcy złotych rocznie na rachunkach za prąd elektryczny, a sama inwestycja w fotowoltaikę powinna się zwrócić dość szybko. Co więcej istnieje wiele dofinansowań na fotowoltaikę, więc całkowity koszt montażu instalacji słonecznej niekoniecznie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Montaż paneli fotowoltaicznych posiada wiele zalet, także z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ pozwala na regularne oszczędzanie na energii elektrycznej. Kolejną zaletą paneli słonecznych jest magazynowanie prądu w sieci, do czego nie potrzeba dodatkowo akumulatorów. Dobrej jakości panele fotowoltaiczne są niezwykle wydaje oraz odporne na różne warunki atmosferyczne. Jak więc widać zamontowanie paneli fotowoltaicznych do użytku prywatnego może przynieść wiele korzyści, zarówno tych środowiskowych, jak i ekonomicznych.


Usługa serwisowania paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku jest inwestycją wieloletnią, nic więc dziwnego, że panele fotowoltaiczne posiadają kilkuletnią gwarancję. Dobra firma fotowoltaiczna oferuje usługi serwisowe instalacji słonecznych na podstawie nawet piętnastoletniej gwarancji produktowej, a także na podstawie trzyletniej rękojmi na montaż. Warto pamiętać o tym, że panele fotowoltaiczne posiadają długoletnią gwarancję produktową, w ramach której w razie usterki wykonywane są prace naprawcze. Na montaż samych paneli także jest gwarancja udzielana przez firmę, która się tym zajmowała. Przy kupnie wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych oraz zleceniu montażu dobrej firmie działającej w branży fotowoltaicznej, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów jest dość niskie. Przy inwestowaniu w instalację słoneczną nie trzeba się więc obawiać braku jakiejkolwiek gwarancji właściwego działania paneli. Nawet tuż po montażu fotoogniw, zajmująca się tym ekipa sprawdza właściwe działanie całej instalacji.


Zastosowania fotoogniw

Zastosowania fotoogniw są niezwykle szerokie, co może wielu osobom wydawać się dość nieoczywiste. Fotowoltaika nie ogranicza się jedynie do wykorzystywania paneli fotowoltaicznych w elektrowniach słonecznych i w instalacjach domowych. Fotoogniwa są często wykorzystywane, między innymi, do zasilania latarni ulicznych czy też lampek ogrodowych. Co więcej fotoogniwa są wykorzystywane również w przedmiotach użytku codziennego, jak na przykład w niepozornych kalkulatorach oraz zegarkach. Fotowoltaika znajduje swoje zastosowanie także w automatyce w postaci czujników fotoelektrycznych. Fotoogniwa mogą być stosowane w samochodach z napędem hybrydowym, a nawet w sztucznych satelitach. Jednak zdecydowanie najpowszechniejszym zastosowaniem fotoogniw są panele fotowoltaiczne używane w elektrowniach słonecznych oraz montowane na dachach budynków jako dodatkowe źródło odnawialnej energii. Tak szerokie zastosowanie fotoogniw jest możliwe dzięki wykorzystywaniu energii promieniowania słonecznego, które jest dostępne niemal wszędzie.


Jakim testom poddawane są panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne muszą posiadać solidną konstrukcję ze względu na swoje przeznaczenie. Przy produkcji paneli fotowoltaicznych poddaje się je czterem głównym testom wytrzymałościowym, które gwarantują trwałość modułów. Podstawowym testem wytrzymałościowym, który przeprowadza się na panelach słonecznych, jest tak zwany test cyklów termicznych. Celem tego testu jest badanie łączeń między warstwami podczas poddawania ich nagłym zmianom temperatury. Drugim testem paneli fotowoltaicznych jest test wilgoci i ciepła. Trzeci test wytrzymałościowy paneli słonecznych polega na testowaniu obciążenia dynamicznego. Podczas tego testu bada się wytrzymałość paneli na pęknięcia i mikropęknięcia pod wpływem uciążliwych warunków oraz pod wpływem obciążenia. Ostatni test, któremu są poddawane panele fotowoltaiczne, to tak zwany test PID. Każdy rodzaj testu, którym są poddawane panele fotowoltaiczne, bada wytrzymałość na różne warunki i zjawiska, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne określenie wytrzymałości paneli fotowoltaicznych.